| Constantin_AdryAn_1993 a întrebat:

As vrea sa ma apus de o afacere cu iepuri, dar nu știu dacă e profitabila financiar

2 răspunsuri:
| danutz2006 a răspuns:

Daca vrei sa faci un lant complet adica si ferma de ingrasare si ferma de reproductie si abatorizare atunci poate ca exista o speranta.
Daca vrei sa faci doar o simpla crescatorie de iepuri atunci e destul de greu.
Chiar daca se incearaca mediatizarea beneficiilor consumului carnii de iepure in tara noastra, inca nu este dezvoltata o retea unde sa iti poti duce iepurii pentru valorificare sau mai mult sa vina cineva la poarta fermei sa ii ia si tu sa ramai cu banii.
O sa gasesti pe net oportunitati de afacere cu iepuri dar inainte de a face orice miscare incearaca sa iei contact direct cu mai multi crescatori de iepuri din tara pentru a intelege care este mediul de afacere real si daca merita sa incepi acum aceasta afacere.

| ma3ryian a răspuns:

Si unde ii vinzi? Nu exista nici un abator in Romania.