| Mecroca a întrebat:

Salut! As vrea sa stiu care sunt pasii de urmat pentru a-mi deschide un stand de vandut sandwichuri in centrul orasului (Timisoara), intr-o piata centrala (piata Operei, Libertatii sau Unirii din Timisoara). Standul consta intr-o masă, o prelata deasupra, un frigider si un sandwich maker alimentate de la generator. Este foarte simplist. Plus POS, ustensile de preparat, servetele etc. In primul rand, este posibil asa ceva? Sa existe un astfel de stand simplist?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi ce facem aici, ai renunțat deja la scenariul ăla de film?

https://www.tpu.ro/......c-efectiv/

| Mecroca explică (pentru sierra1):

Nu mai omori vise!

| sierra1 a răspuns (pentru Mecroca):

Dacă te specializezi in "vandut sandwichuri" - aplauze

| Anyo1988 a răspuns (pentru sierra1):

Eu cred ca e treaba lui/ei daca vrea sa faca pe ambele, scenarii poate scrie si in timpul liber daca acorda 30-60 minute pe zi cand are inspiratie nu are nevoie sa renuntze la a face o afacere, fara suparare este parerea mea, suntem aici sa ne ajutam intre noi nu sa ne certam sau sa ne luam unii de altii big grin

| Mecroca explică (pentru sierra1):

Nu mai fa presupuneri aiurea, nu ma cunosti

| Mecroca explică (pentru Anyo1988):

Exact. Pot fi agent de salubritate publica si sa scriu un scenariu de sa ti pice gura... nu mai judecati a proasta

| sierra1 a răspuns (pentru Mecroca):

~ Mecroca a întrebat: ...pasii de urmat pentru a-mi deschide un stand de vandut sandwichuri ~

păi mami, nu asta-i intenția ta? Am zis că te aplaud dacă reușești.

N-ai priceput?

| Anyo1988 a răspuns:

Din cate stiu eu in primul rand ar trebui sa iti deschizi o firma care te va costa undeva la 1200 de lei si de preferabil ar fi sa ai oamenii potriviti care sa te ajute la acte sa nu stai la cozi interminabile, in al 2-lea rand va trebuii cred sa iei autorizatie de la primarie si probabil si sa participi la licitatie pentru inchirierea terenului in care specifici cat spatiu ai nevoie si bla bla, pe langa asta cred ca va trebuii sa faci si ceva documnete pe la anf daca nu ma insel eu si sa fi sigur ca lucrezi igienic pentru ca daca vine sanipidul te-ai scos amenda este foarte mare. Iar la final, pentru mai multe detalii poti cauta un consultant specializat in creearea unei firme, Mult succes

| Mecroca explică (pentru Anyo1988):

Iti multumesc mult pentru raspuns