| scully a întrebat:

As vrea sa stiu daca imi pot schimba cardul de debit chiar daca nu a expirat inca. Cardul pe care il am acum nu permite plata cumparaturilor online, si vreau sa-l schimb cu unul care permite. (stiu ca era mai simplu sa intreb la banca, dar am experiente neplacute cu intrebatul acolo) laughing) Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Totusi trebuie sa intrebi la banca pentru ca:
- ori cumparaturile online sunt dezactivate pe cardul tau, motiv pentru care e mai simplu sa faci o cerere la sucursala sa ti se activeze aceasta optiune.
- fie cardul nu permite acest lucru (unele produse bancare au o serie de limite, specifice), moment in care trebuie sa ceri alt tip de card. A cere alt tip de card, presupune completarea unor formulare. Deci tot la banca va trebui sa le faci...

Se pare ca oricum ai da-o... tot la banca trebuie sa ajungi.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu poti sa il schmbi, dar poti lua alt card pe contul tau.

| scully explică (pentru suntserios):

Nici nu voiam sa schimb contul, doar cardul in sine.

| scully explică:

P.S.: am card la BRD.