| andrei47 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu, daca nu am servici(sa am un salar) pot face credit(sa imprumut bani pentru a deschide un bar/club de noapte) la o banca daca as da ca si asigurare apartamentul sau alte bunuri de acest gen, normal ca as plati rata la banca din castiguri.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Nu poti.
trebuie sa ai un venit sigur ca sa poti plati ratele.
asa ca pa barulet!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a lua credit, de regula, trebuie sa ai un venit cat de cat constant, nu este neaparata nevoie sa ai salariu. Cerintele difera de la banca la banca, fiecare are reguli proprii de creditare, asa ca du-te la mai multe banci, care-ti sunt la indemana si afli direct de la sursa ce conditii se cer. Numai bine!

| express11 a răspuns:

Daca ai pina in 35 de ani, camera de comert iti va da 10000 euro pentru a deschide o afacere.intereseaza-te la camera de comert, din localitatea ta.bafta!