| FațăZâmbitoare a întrebat:

Bunica zice că era mai bine pe vremea lui Ceaușescu laughing E adevărat? thinking

Răspuns Câştigător
| Blablablueeyes1994 a răspuns:

Mda...intr-un fel, pentru ca aveau toti oamenii locuri de munca happy Faza e ca aveau bani, dar magazinele goale, nu aveau ce face cu ei. Hai sa ne gandim logic: fara cola si toate bunatatile ce sunt acum, fara mobile, net, Tv, de haine nu mai vorbim, oamenii nu aveau libertate, se purtau uniforme laughing, etc. Neeh!winking smug

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Da, in general e adevarat, dar depinde de prioritatile in viata ale fiecaruia

| Niiiicu a răspuns:

Asa zice si bunica dar personal ma indoiesc de astalaughing

| d3men7zel a răspuns:

Da de o mie de ori era mult mai bine pe vremea lui are drepatte bunicuta uhappyfunda, vot?

| stefan339 a răspuns:

Asa este, FataZambitoare

| alex113 a răspuns:

Da, e adevarat, funda? happy