| BuGsstormbunny a întrebat:

Care credeti ca sunt consecintele epidemiei a unei firme care creeaza jocuri pe telefon(firma formata din 5 programatori) care acum lucreaza de acasa?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Le vor creste veniturile, in principiu. Lumea sta mai mult acasa, se joaca mai putin pe telefon. Daca aveau sediu si nu mai platesc chirie si altele acolo, automat o scadere a cheltuielilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Industria online are doar de câștigat din această pandemie.
Lumea stă în casă, și în casă ce să faci? Net, jocuri, Netflix, cumpărături online șamd.
Ținând cont că magazinele fizice sun închise industria online are un oarecare mini monopol acum.