| User0987654321 a întrebat:

Salut, care sunt cerințele pentru fondurile europene pentru achiziționarea unui prim utilaj agricol?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru orice finantare europeana ai nevoie de un proiect, care sa fie aprobat.
In primul rand, firma trebuie sa aiba o functionare fara pierderi in domeniul agricol, cel putin in ultimi 3 ani de functionare.
Utilajul cerut pentru finantare va fi partial finantat de firma.
Deseori, in programele de finantare europene se cere realizarea /achizitionarea obiectivului, iar decontarea se face ulterior realizarii.
Firma si obiectul finantarii trebuie sa functioneze inca cel putin 3 ani dupa ce a fost finantat de programul fondurilor europene.