| Bîrsan_Andrei_1998 a întrebat:

Ce face trebuie achitate pentru inmatricularea unui TIR si care ar fi suma necesară pentru aceasta?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Te informez legat de toate taxele care le achiti la un tir, legat de subiect la camioane euro3 ai taxa zero la euro 2 ai aprox 3500 de euro taxa pentru un cap tractor de 12 mii cmc
nu platesti tva nici acolo nici aici platesti doar cand vinzi camionul (am cumparat luna asta un camion si asa s-a procedat)
aici ai taxele obisnuite pentru carte talon numere impozit asigurare ro vineta etc.mai adauga 1000 de euro
iti urez bafta si bani la timp

| Kinda a răspuns (pentru Kinda):

Asta in cazut in care aduci un tir/camion din strainatate.

| Kinda a răspuns:

Daca vrei sa afli taxele inmatriculari asta depinde de situati iti recomand un site https://www.acteinmatriculareauto.com/ trebuie selectat judetul din care faci parte.

| bestinmatriculari a răspuns:

Salut,
Iti sugerez sa intri pe site-ul https://best-inmatriculari.ro/ pentru a vedea toate informatiile utile de care ai nevoie pentru inmatricularea auto. Vei vedea cum se realizeaza inmatriculurea unui TIR, taxele necesare, etc. Pentru a vedea mai multe iti sugerez sa intri pe blog.