| TPULion a întrebat:

Salut, ce părere aveți de zona Militari Residence pentru închirierea unui apartament cu 2 camere (2 persoane)? Nu am mașină, dar nu reprezintă o problemă asta, deoarece am observat că majoritatea sunt la 100 metri de o stație de autobuz, urmând să ajungi in aproximativ 15 minute la Păcii. Transportul nu ar fi o problemă, dar vreau să întreb de siguranță și de utilități. Este o zonă safe pentru o fată? Când spun safe mă refer la fără specii de oameni prin stb sau dubioși pe străzi și câini la greu.

Legat de utilități, cunoașteți pe cineva care a avut probleme cu gazele / aerul condiționat, chestii de genul? Am observat că utilitățile sunt destul de ieftine, nu depășesc 60 euro.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E OK. Străbat zona adesea seara în drum spre casa pe bicicleta. E o zona foarte populata. Chiar și după 12 noaptea. Și sunt oameni civilizați. Înca nu am văzut vreun om al străzii sau dubios. Utilitățile pot fi ieftine pentru ca blocurile sunt noi, construite pentru a eficientiza consumul mic.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cu masina e ok, zona este extrem dar extrem de aglomerata si blocurile sunt unul langa altul de nici nu poti sa nu respiri aerul vecinului. In schimb, zona unde este, mie mi se pare dubioasa. Daca vrei sa mergi cumva pe jos de la Pacii si pana acolo, singura, las-o balta. laughing) Precizez si ca e plin de oameni majoritatea veniti de la tara, cu o tona de copii. Mergi prin zona aia si plimba-te la diferite ore si vezi daca tie ti se pare ok. Din punctul meu de vedere, nu mi se pare o idee buna. Eu nu m-as muta acolo nici gratis. Sa nu uiti si faptul ca Bulevardul Iuliu Maniu este extrem de aglomerat mereu, asa ca o sa astepti ceva timp masina in statie.

| cristi202 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu e chiar asa. Autobuzul 178 circula foarte bine, tot la 3-4 minute unul la ora virf. În rest, ai dreptate, nu e indicat sa mergi pe jos de la Pacii, zona pana acolo e pustie, dar și ai de mers, și nu cred ca are cineva chef de mers pe jos obosit după munca 3-4 km. Și ar fi o prostie, atita timp cit mai sunt și alte linii de autobuz și troleibuz pe Iuliu Maniu pana linga shopping center, iar de acolo ești în zona în zece minute.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Nu am mașină"... m-ai pierdut
si cu masina zona aia e o GAURA NENOROCITA
am facut service la o firma de contabilitate acolo, si era un cosmar general sa ajung... faci vreo 30mins in ora de varf pana la metrou, deci sa ai nevoie zilnic sa iesi e nebunie totala

"Legat de utilități, cunoașteți pe cineva care a avut probleme cu gazele / aerul condiționat"
aerul condimentat NU e o utilitate, ci curentul electric pe care il consuma