| TheSeventhSin a întrebat:

Salut,cei care se pricep la site-ul okazii.ro am nevoie de ajutor in legatura cu vanzarea unui produs mai exact un cont.(Funda cine ma ajuta)
Deci vreau sa vand un cont dar banii sa-i primesc online (Cu paysafe, sau orice alta metoda chiar si prin site) cum fac? Eu vreau sa-mi dau online produsul si banii sa-i primesc tot online. (Fara predare personala pentru ca multi sunt din alte orase si nu pot sa ma duc pana acolo)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce fel de cont vrei sa vinzi?
Un cont la banca se face gratuit, poti avea sold 0 pe el, cine-l va cumpara pe bani?

| TheSeventhSin explică (pentru Bula):

Vreau sa vand un cont dintr-un joc mai exac Lol.
Dar nu stiu cum as putea sa fac schimbul fara ca cineva sa ia teapa.

| Bula a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Asta e greu de rezolvat, e dilema veche la jucatorii de la distanta, necunoscuti.

| DimLight a răspuns:

Trebuie sa folosesti un 3rd party, un sistem escrow. vezi ce siteuri serioase ofera intermedierea asta, va trebui sa depui probabil si o suma pentru a putea deschide tranzactii. banii ii vei primi dupa ce persoana respectiva confirma ca a primit ce trebuia sa primeasca, adica parola contului lol si probabil si acceptul pentru schimbarea adresei de mail, aici trebuie sa fii atent sa nu iei teapa.