| anonim_4396 a întrebat:

Sunt reprezentanta Yves Rocher si am nevoie de un sfat cu privire la vanzarea unui produs! Nu stiu ce sa fac! Ajutor!
Nu fac reclama sau vanzare! Vreau sa stiu ce ar fi mai bine sa fac.

Pot primi un parfum - Naturelle 75 ml care in catalog e 140 de lei. As vrea sa il vand la 48-50 de lei, insa, il primesc doar daca pun o comanda de o anumita valoare. Problema este ca tot eu as vrea sa cumpar ceva din catalog si avand in vedere pretul produsului(65 lei) indeplinesc conditiile pentru a primi parfumul Naturelle. Insa ma va costa in total cu tot cu livrare - 80 de lei. Ma gandeam ca as pune o asemenea comanda doar daca as reusi sa vand parfumul respectiv. Voi ati reusit sa vindeti acest parfum sau orice alt parfum? Am sanse sa il vand?- (pe internet ma refer)

Am intrebat prieteni si cunostinte mai intai, desigur, fara a gasi pe cineva.

Deci, am sanse sa vand acest parfum la acest pret pe internet? Voi pe ce site ati reusit sa il vindeti? Chiar nu stiu daca sa imi comand produsul acela si sa ma coste in total 80 de lei sau nu, caci nu stiu daca voi vinde parfumul.

Ajutor! Va rog, am nevoie de voi!

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna am citit aici ceea ce ai scris ca m-am uitat si pe intrebari, iar pe partea de livrare totul sta in increderea pe care I-o acorzi produsului, daca tie iti place, daca cumparatorului ii va placea, de aceea este bine sa-ti cam exprimi tu parerea despre produs deoarece acest lucru ofera closure.
Putina incredere si cand prezinti un produs gandeste-te ca te prezinti si pe tine care sunt atu-urile si care lucruri te pot ajuta.
Vinde natural si incetul cu incetul va creste in tine.

| Si_Atat_Shoby_1993 a răspuns:

Daca valoarea produsului este de 140 lei il poti vinde intre 90 si 100 lei ca iti recuperezi si tu din bani

| Mayar a răspuns (pentru Si_Atat_Shoby_1993):

Dar oare il va dori careva? Ma tem sa nu raman cu parfumul si cu banii dati

| Si_Atat_Shoby_1993 a răspuns (pentru Mayar):

Daca ii faci un anunt frumos pe un site de vanzari online si asa mai departe il poti vinde cu brio...pentru ca doritorii sunt
bafta

| Mayar a răspuns (pentru Si_Atat_Shoby_1993):

Ce parere ai de anunt? >> http://olx.ro/oferta/vand-parfum-yves-rocher-naturelle-75ml-ID20NhJ.html
E atragator sau ar mai trebui sa mai lucrez la el?
Mersi