| Anonim420420 a întrebat:

Salut! Cum ar fi mai avantajos?
1. Sa-mi fac atestat taxi și sa ma angajez pe taxi la mine in oras unde nu as avea cursa după cursa pentru ca sunt foarte multe și nu as fi solicitat permanent?
2. Sa ma angajez la Uber/Bolt intr-un oras la 30km(Ploiești) și sa închiriez masina unuia de la firma cu 350lei pe saptamana?
Adica as pierde cam 600-700 lei pe saptamana din câstiguri doar pentru naveta la Ploiești și inchirierere.
Ce ar fi mai profitabil de făcut dintre cele 2?
Eu tind către varianta taxi, dar as vrea sa aud păreri. Cum credeți ca as câștiga mai bine.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lumea numai are bani de taxiuri, sunt prea putini cei care iau taxiul deoarece sau scumpit cursele, multi merg cu metroul sau cu STB ul, asa ca pentru 2, sau 3 clienti pe zi nu merita nici uber nici taxi, tu inchiriezi masina pe bani multi 350 lei si daca nu i faci de unde i dai? Cauta altceva unde sa ai salariu fix nu vise

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi că în Ploiesti scoți din Uber măcar 2000leinsaptamana să plătești naveta, chiria la mașină, benzina că să îți rămână și ție ceva?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părere. Bolt, Ploiești.

| Freya1 a răspuns:

Dacă te angajezi la o firma bănuiesc ca ai salar.

| anonim3247 a răspuns:

Încearcă mai bine în București.
Sunt unii care fac Uber/Bolt și sunt de la 70 km de București pe autostradă.
Ăștia fac așa când vin dimineața - iau din comune oameni care lucrează în București și își scot banii de combustibil.
Seara când se întorc iau aceiași oameni.
În București fac zilnic între orele 7 dimineața și 8 seara.
Rămân cam cu 5000 lei pe lună.
Sunt dintr-o comună de lângă Găești.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Unul seara înainte să plece din București trece și îi ia de la muncă pe ăia din comune.
Fac mulți așa în București care stau în comune sărace din jurul orașului.

Răspuns utilizator avertizat