| MATACHE999 a întrebat:

Salut, daca am trimis un colet la posta cu ramburs 350 lei si valoarea minima de 20 de lei, eu cati bani voi primi pe acesta?

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Depinde daca ai platit tu coletul sau il va plati persoana respectiva

Daca ai platit tu atunci si ai trecut sa iti trimita banii in contul din banca atunci iti opresc 6 lei pentru manopera de trimitere a banilor in cont

Altfel daca vrei sa iti aduca bsnii fizici de acolo intr-un plic o sa te mai taxeze inca 18 lei transportul obiectului BankNote de la persoana respectiva până la tine

Dar daca omul nu ridica coletul este foarte grav mai ales daca ai ales sa plătească el și transportul

Acum ca sa iti mai poti recupera marfa de la curier
Atunci trebuie sa dai 20 lei dus 20 lei întors
Iar daca nu ridici coletul in x zile de la curier il trec la colete distruse
Il casează

| MATACHE999 explică (pentru RxTx):

Multumesc frumos, insa intrebarea mea este daca voi primi cei 20 de lei trecuti la valoare, sau cei 300 si ceva lei sau cat vor fi dupa transport?