| MaR1uS a întrebat:

Salut. Daca am vândut o mașină în data de 28 decembrie și următoarea zi când m-am dus la primărie să eliberez fiscalul era închis, in ianuarie când mă duc trebuie sa mai plătesc impozit pe anul 2023 sau îmi eliberează fiscalul, având în vedere că pe contract scrie 28.12.22?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va trebui sa platesti impozit pe 2023, acesta va trebui platit de catre cumparator.

| Sophieka a răspuns:

Nu mai trebuie sa platesti pe 2023! De acum incolo e treaba noului proprietar.

Vreau sa te intreb, din ce judet esti? Din poza de cand erai copil, imi semeni cu cineva pe care l-am cunoscut cu ani in urma si de care nu mai stiu nimic, dar poate confund.

| MaR1uS explică (pentru Sophieka):

Noul proprietar e din Republica Moldova, acolo e alt fel impozitul și de asta nu știu ce se întâmplă dacă trebuie să plătesc sau nu că totuși e vorba de un motor de 3.0. Sunt din jud Mureș, am poza de profil din 2011?

| Sophieka a răspuns (pentru MaR1uS):

Poate sa fie si de pe alta planeta...Tu ai vandut masina anul acesta, deci nu vei mai avea de platit.

Judetul Mures, nu, te confund. Iti multumesc.

| IarsiIar a răspuns:

Da. Va trebui sa platesti impozitul pentru 2023.