| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

daca anul acesta ma voi angaja, cand voi putea scoate bani din banca pentru a-mi cumpara o masina? Scuzati daca nu e categoria potrivita.

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Salut. In cazul in care prin a scoate bani din banca te referi sa faci un credit, da, in functie de cat de mare este salariul. Totusi, iti spun din experienta ca niciun credit nu este o idee buna. Strange mai bine bani, chiar daca aparent e mai greu, e mult mai avantajos pentru tine si nu exista niciun risc.

| missfatadelatara a răspuns (pentru P4rAd0x):

Lasă băiatul să-și facă credit dacă vrea mașină, oricum nu poate face decât dacă are minim 6 luni de muncă.
Unde mai pui ca dacă are salariu minim, sunt șanse sa nu primească.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentele de creditare ale fiecarei banci, de regula se cere o vechime in munca de 3-6 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai bani in banca poti sa ii scoti cand vrei
daca te referi la un credit, ca exprimarea ta nu prea coerenta, atunci in functie de banca s ar putea sa fie nevoie sa astepti si 1 an daca nu ai mai lucrat pana acum

| Sergiu_Calo_1987 a răspuns:

Daca ai un salariu minim de 1600ron sau 2000ronai toate șansele să primesti un credit. acum depinde ce mașina și cât de scumpă e