| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca ma angajez la 8 ore dupa cat timp am zile libere?

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Doar în weekend.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Elena9328):

Si dupa cat timp dupa ce ma angajez? din prima saptamana? Cate ore pe saptamana trebuie sa fi lucrat?

| Elena9328 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

5 zile pe săptămână se lucrează. Acum depinde. dacă sunteți pe schimburi lucrati unul o zi da, altul o zi nu.

| DespinaPopescu a răspuns:

Bună! Efectuarea concediului de odihnă se realizează în baza unei programări care ar trebui să aibă loc la final de an pentru anul următor, asta spune Codul Muncii. Dacă ești angajat recent atunci ar fi bine să vorbești cu managerul. Fiecare companie poate stabili în mod diferit perioada în care-și programează angajatul zilele libere. Până atunci poți să te bucuri de zilele libere legale pe care le au toți angajații, indiferent de compania în care lucrează: https://www.wearehr.ro/zile-libere-2019-cand-va-fi-urmatoarea-minivacanta/!