| DjAbstraktw a întrebat:

Merita sa ma angajez receptioner de noapte la o pensiune?
Mai ales pe timp de noapte nu ai ce sa faci, raspunzi la telefon daca suna si mai cazezi cativa oameni daca vin in mare dupa ora 10/11 nu mai ai ce sa faci in majoritatea datilor din ce mi s-a zis.
Problema e programul si salariul, se ia undeva la 1600 lei in mana pe luna si se lucreaza de la 18 la 8 cu 2/3 zile libere be luna.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La acel salar si program, tu vei face peste 200 ore suplimentare in fiecare luna (lucru interzis legal si nu vei primi nici salarul minim pe economie, calculat la tarif orar.
In plus, in schimbul tau TU raspunzi pentru toate evenimentele care se petrec in schimbul tau.

Mai bine angajeaza-te ca portar sau paznic de noapte, unde se plateste mai bine.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cât vrei să stai la acel job și ce alte opțiuni mai ai. dacă îți trebuie ceva job de scurtă durată și n-ai alte opțiuni și ți-ar fi bine pe program, e ok, altfel nu.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Aiurea. Nici bani, nici sanatate.

| Demidol a răspuns:

Cazezi pe cei veniti mai tarziu. Sau lasi sa plece pe cei care pleaca foarte devreme. Insa, tu raspunzi in tura ta de tot ce se intampla acolo: sa nu fie galagie, batai, sa nu intre persoane necazate, sa nu fie furturi, intervii in caz de avarii (apa, gaz, lumina), etc. Nu se intampla permanent. Dar trebuie sa stii ce ai de facut.
De la 18 la 8 sunt 14 ore. Nu se poate sa ai doar 2-3 zile libere pe luna. Mai intreaba-i o data.

| DjAbstraktw explică (pentru Demidol):

Nu asa mi s-a zis 3 zile pe luna.

| Demidol a răspuns (pentru DjAbstraktw):

Putin, foarte putin. Depaseste numarul de ore legale. Daca va prinde Inspectoratul muncii, aveti probleme toti.