| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, daca trimit o sumă de bani din Italia, de pe card italian, in Romania pe un card de Transilvania, in cat timp face tranzacția?

8 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Din cate stiu eu se bate saua pe max 3 zile lucratoare
insa te sfatuiesc sa treci banii prin revolut/monese, rate de schimb mai avantajoase si ajung banii mult mai repede

| Sophieka a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate dura chiar si la 3 zile, dar nu stiu daca e obligatoriu sa fie zilele lucratoare...In general imi intra banii in 2 zile, este cand imi intra si sambata sau duminica, depinde cand am facut transferul... Daca transfer intr-o joie, pana duminica cel tarziu ii am in cont.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Sophieka):

Lucratoare
transferurile bancare nationale se fac in maxim 1 zi lucratoare, si asta in timpul programului (daca ai facut vineri dupa-amiaza, ii vezi abia luni pe la amiaza)
efectiv se fac in draci verificari manual, de catre o persoana

| Sophieka a răspuns:

Mie imi ajung banii in 2 zile

| Sophieka a răspuns:

Ti-am trimis felicitare, ai primit-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intereseaza-te la banca din Italia unde ai contul deschis si vezi timpul pentru transferuri internationale.