| Elenageo2324 a întrebat:

Buna! Eu am card la banca transilvania si mi-am instalat bt pay ca sa trimit unui prieten niste bani.
Dar acesta nu are bt pay si nici card la banca transilvania. Are cont la ing si la detalii de plata am scris tot contul si când am vrut sa dau mai departe aparea prin nr de telefon si era in dreptul nr bt pay desi el nu are.
Am dat pe trimite si scria tranzactia a fost inrolata cu succes si nu mai am suma de bani pe care i-am trimis-o dar la cheltuieli si la transfer nu apare nimic de suma aceea. Deci banii nu îi mai am cont, e posibil sa fi ajuns la contul acelui prieten?
Nu aveam nici alias pay activat.
Daca nu ajung in contul acelei persoane imi vin banii inapoi?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

De ce nu-ti intrebi prietenul daca i-au ajuns banii?
Operatiunile facute manual de un operator sunt verificate si vede neconcordantele. La cele facute automat prin internet, daca nu gaseste cont inexistent si sa refuze din start plata, e riscul sa intre in contul altcuiva.

| Elenageo2324 explică (pentru Iote):

Aflu azi daca i-au intrat banii dar voiam sa stiu si parerile voastre poate stiti mai bine.