| Face0ff a întrebat:

Salut,
Daca un angajat intreabă clientul dacă dorește bon fiscal și acesta zice că nu și reiese că acel client e de fapt control, poate să dea firmei amendă sau chiar să o închidă?

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Nici nu trebuie sa-l intrebe daca vrea bon. Trebuie sa-i dea bon.
De ce nu i-ar da? Baga banii in buzunar? Atunci angajatul va avea mari probleme. Firma va fi amendata usturator.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,poate da amenda, din cate stiu bonurile nu sunt ceva selectiv la unii dai la altii nu, bonul se elibereaza oricand clientul achizitioneaza ceva, nu e la alegere ori vrei bonul ori nu-l vrei!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ce vrea clientul. Bonul fiscal se scoate si aia e. Daca nu vrea clientul sa il ia il arunci si gata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa o inchida, nu. In cel mai rau caz amenda.

| Wr3nch a răspuns:

Nu iol intrebi daca vrea bon fiscal, il bati si il pui pe masa. Daca nu il ia si pleaca din magazin il arunci dupa.