| Laur195 a întrebat:

Daca vreau sa trimit un pachet prin posta din Romania pana in Grecia, cat m-ar costa? Mentionez ca pachetul nu o sa aiba nici macar 1kg

Răspuns Câştigător
| lusyniuu a răspuns:

Cu posta cel mai probabil dar cu firma Perla de exemplu iti spun ei cand va pleca autocarul si cand va ajunge pachetul. doar sa iti anunti prietenul ca are ceva de luat de la firma respectiva. poti trimite pachete bani plicuri acte. orice si sincer mi se pare si ceva mai sigur. pentru ca la firmele astea nu vor arunca pachetul ca pe un sac de cartofi au ceva grija sa nu se strice pachetul.cu o saptamana inainte de ziua lui mergi la firma sau cauti programul de curse la autocare si duci pachetul cand cade mai bine data

3 răspunsuri:
| lusyniuu a răspuns:

De ce nu il trimiți prin perla sau lilian? numai asa trimit. acolo plătesti la chilogram la pachete dar daca este atat de mic oricum nu iti va cere mult ( sa nu uiti sa ei un fel de chitanță sau ceva de la ei daca trimiți asa)

| Laur195 explică (pentru lusyniuu):

Problema e ca niciodata nu am mai trimis un pachet intr-o alta tara...si de aia preferam posta, poate e mai simplu, eu vreau ca pachetul sa ajunga pana pe 31 octombrie, deoarece atunci este ziua prietenului meu, care traieste acolo si vreau sa-i trimit un cadou...Dar mi-e ca va ajunge tocmai anul viitor laughing cu posta asta

| Laur195 explică (pentru lusyniuu):

Multumesc mult

| lusyniuu a răspuns (pentru Laur195):

Cu posta cel mai probabil dar cu firma Perla de exemplu iti spun ei cand va pleca autocarul si cand va ajunge pachetul. doar sa iti anunti prietenul ca are ceva de luat de la firma respectiva. poti trimite pachete bani plicuri acte. orice si sincer mi se pare si ceva mai sigur. pentru ca la firmele astea nu vor arunca pachetul ca pe un sac de cartofi au ceva grija sa nu se strice pachetul.cu o saptamana inainte de ziua lui mergi la firma sau cauti programul de curse la autocare si duci pachetul cand cade mai bine data