| CMtube a întrebat:

Salut dati-mi voi niste idei de afaceri cu investitie de aprox 1000 euro dar sa fie sigura..ma gandesc sa fac un site de anunturi international...cea mai buna idee i se da funda..astept ideeile voastre.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Lol, nu exista afaceri sigure. Exista nise cu potential si depinde mult de noroc si cine te mai ajuta. Uite, site-urile care indexeaza/filtreaza informatii de pe net pot creste frumos, dar de regula iti cam trebuie un programator sa se ocupe de ele, ca sa arunci un script pe un domeniu cu hosting nu e mare fis.
Pe nisa de anunturi e cam full, fa si tu putin research inainte "sa te gindesti". Un serviciu care sa indexeze continut din Facebook ar fi interesant si ar lasa si loc pentru mai multe modalitati de monetizare dupa o perioada. Ca investitie initiala ai avea vreo 27 de dolari domeniul (il iei pe 3 ani, un.com e suficient pentru inceput), hosting cit de cit decent, dar pentru inceput probabil ca merge si un shared la maxim 5-6 dolari pe luna, plus ce tine de site in sine - programare, design, caz in care ar fi bine sa gasesti un pakistanez care sa se ocupe - sint mai ieftini si mult mai capabili decit indienii.

5 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Daca afli ceva poate ne aliem si pun si eu 1000 euro. o sa fim mai puterniciwinking

| Vladone80 a răspuns:

Cauta o idee de business pe site-ul Enciclopedia Afacerilor. Succes!

| djduda92 a răspuns:

Pai 1000 de euro 100% nu iti ajung pentru un site. Ca sa ai un site iti trebuie servere sa il tii tot timpu deschis si sa se poata naviga pe el fara a incetinii traficul+ tot felul de softuri si programe licentiate care sa iti prelucreze, posteze anunturile si sa blocheze spam-urile. Am impresia ca tu cam vrei din tantar armasar(fara suparare) cu 1000 de euro nu prea ai ce afacere sa faci. Mai degraba ti-as recomanda sa iti cumperi cateva acvarii si sa te ocupi cu inmultirea carasilor colorati si a crapcoilor( o specie rara si frumoasa de crap, un exemplar de 1kg cu icre ajunge lejer la 1000 de euro). Investitia nu ar fi foarte mare si daca ii iei de mici ii cresti, mai faci tu rost de ceva bani, astepti sa depuna in 2 ani poti scoate bani foarte frumosi. Si asta e ceva real nu doar o poveste ca orice copil care viseaza ca banii fac dragoste neprotejata in portmoneu si se inmultesc ca iepurasii, e adevarat ca trebuie putina rabdare dar poti ajunge sa castigi foarte frumos. Orice o sa faci iti urez bafta!

| CMtube explică (pentru djduda92):

Normal tie ti as da funda.dar esti foarte negativist...eu tot asa am fost pana acum si am esuat..tot cu frca ca nu merge ca investesc deageaba.iar banii aim stricat pe nimicurii si pe urma mia parut rau ca nu am investit in ideeea care am avut-o deci gandeste pozitiv prietene trebuie sa te bagi sa nu dai in spate!