| marian888 a întrebat:

Niste idei despre afaceri am 10000 mii de euro si vreau sa fac o afacere o investitie dati-mi site idei

7 răspunsuri:
| zxsds a răspuns:

Apeleaza la un consultant, noi n-avem cum sa iti luam banii...

PS. glumeam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afaceri adevarate la cheie, firme si active de vanzare gasiti aici: www.piataafacerilor.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un spatiu si inchiriaza-l!

| fryekid a răspuns:

Crescatorie de melci!

| CrazyBlacky a răspuns:

Incepeti prin a va raspunde la intrebarile:

- Ce stiu sa fac?
- Ce-mi place?
- Cat de perseverent sunt?
- Am mentalitate de invingator?
- Cate ore sunt dispus sa muncesc in fiecare zi?
- Care este tinta pe care vreau s-o ating?
- Ce-mi doresc de la afacerea mea?

Apoi faceti o planificare realista a afacerii.
Restul este MUNCA.

Răspuns utilizator avertizat
| optimcapital a răspuns:

Pentru a fi sigur ca nu dai gresi ar fi indicat sa stai de vorba cu un consultant. Decat sa pierzi 10. 000 de Eur este de preferat sa platesti cateva sute unuia consultant cu experienta.
In vremurile acestea, afacerile merg destul de greu, concurenta este mare si in general piata de desfacere s-a contractat puternic. Exista totusi domenii de activitate care sunt mai putin afectate de criza. Daca aveti o idee despre planul dumneavoastra un consultant v-ar putea ajuta cu studierea fezabilitatii afacerii, intocmirea unui plan de afaceri, relatii si alte elemente care ar putea sa va ajute.
! Sfaturile si ideile valoreaza atat cat platesti pentru ele. happy