| Iriandrei a întrebat:

Salut, de mult timp ca confrunt cu o intrebare la care nu am gasit raspuns, doresc sa deschid o afacere in care sa personalizez carduri adica din cele de plastic care sunt oferite de banci as vrea sa le fac de metal cu posibilitatea unei gravari insa nu stiu daca bancile din Romania imi pot accepta o astfel de afacere. Ca sa intelegeti mai exact as vrea sa va rog sa intrati pe lioncard un site care face acelasi lucru din strainatate si fix acelasi lucru as vrea sa il fac si eu doar ca la noi. Precizez ca dau funda.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai tu mijloacele necesare sa faci asta. Nici o banca nu va accepta, pentru ca nu esti abilitat pentru asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa faci asa ceva la cardurile bancare, deoarece au insertii de securitate si numai companiile ultra-securizate si aprobate la nivel inalt, sunt acceptate sa faca acest lucru.

| sierra1 a răspuns:

" sa personalizez carduri adica din cele de plastic ...sa le fac de metal"

ei spun că

"It is not recommended to use these metal cards in ATM machines or any machines"

așa că ce faci cu "cardul"? Eventual o să desfaci sticle de bere! Succes (că ai nevoie)