| capdedovleac a întrebat:

I Intrebare se adreseaza celor ce au un magazin online sau au avut vreo tentativa de afacere online, as vrea sa-mi deschid un site cu huse(de piele, plastic, metal) de smartphone iphone, galaxy, etc...o investietie nu foarte mare. In cat timp as putea vinde cam 50 de produse? aveti idee? cu minima publicitate pe facebook, twitter, forumuri, etc...

Răspuns Câştigător
| Ene_Costin_1974 a răspuns:

Eu am unul pe portalul shopmania.biz,merge foarte bine este de 1 an si vizitatorii cres din zi in zi.nu ma pricep la SEO dar marfa de calitate, fara produse de contabanda si livrare prompta(24 ore) vanduta de noi atrage clientii.
TUTUNGERIE ONLINE-la adresa http://tutungerie.shopmania.biz

| capdedovleac explică (pentru Ene_Costin_1974):

Daca nu te supara intrebarea, cam cat profit scoti pe luna? investietie/profit? poti sa-mi da.i pm daca nu vrei sa postezi aici.dau funda

| Ene_Costin_1974 a răspuns (pentru capdedovleac):

Nu cine stie ce.acum bag bani in stocuri, importuri, SEO..etc

| Ene_Costin_1974 a răspuns (pentru capdedovleac):

Oricum magazinul este gratis pe aceasta platforma shopmania.

10 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Asta depinde de mai multe lucruri, in primul rand SEO pentru site - doar asa vei avea suficienti vizitatori si nu este greu de facut. In al doilea rand depinde de calitatea produselor si pret, 50 de bucati le poti vinde in cateva zile sau niciodata happy

| Ene_Costin_1974 a răspuns (pentru Dismally):

50 pcs/magazin este un fleac de vandut! vanzatorul conteaza, adica descrierea, vorbaria, poza...dar fara SEO? nu ai ce face daca nu-ti vin potentiali clienti.De aceea am ales Shopmania.Am exclus Okazii pentru ca acolo se trag cele mai mari tepe, in spatele anuntului nu sunt decat niste date personale(poate chiar false) si nu o firma care sa poata fi controlata din 2-3 clikuri de mouse.BAFTA in proiect si vanzari.

| viotedy a răspuns:

Depinde ce produse ai, vinde pe ocazii, tocmai...

| Ene_Costin_1974 a răspuns (pentru viotedy):

Pe ocazii, tocmai...si alte anunturi se vinde f. mult de contrabanda sau cine stie ce marfuri si in cazul meu amestecuri. a se vedea si http://tutungerie.shopmania.biz/info/atentie-fumatori
Eu recomand un magazin profesionist nu anunturi de talcioc.Astfel construiesti o afacere de viitor.

| PiataROcom a răspuns:

Www.piataro.com -> Poti sa iti vinzi aici produsele, are system de licitatii, este 100% gratuit, nu are reclama si se lucreaza tot timpul pentru inbunatirea si optimizea lui.

Mersi.

| Ene_Costin_1974 a răspuns (pentru PiataROcom):

Un fel de okazii? Eu vorbeam de ceva mai profesional nu un talcioc unde sa nu poti lua legatura cu clientii si sa le oferi posibilitatea unei discutii inainte sa-ti arunce banii in portofel, ca sa stie cum si ce, si mai ales de la cine cumpara, adica transparenta totala.

| PiataROcom a răspuns:

@Ene_Costin_1974 : da este un fel de okazii dar poti trimite mesaj la vanzator te poti intelege cu el. si aici nu merge pe principiul "nu licita ca dau negativ" deoarece nu sunt comisioane.