| Vlad231 a întrebat:

Salut, eu am 14 ani si vreau sa strang bani pentru un pc de gaming. Singura problema este ca nu prea pot face rost de bani!
Spuneti-mi va rog niste metode usoare prin care poti face bani pe internet sau chiar si la varsta pe care o am!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca era asa de usor de facut bani pe net incar reuseau si copii de 14 ani eram toti bogati acum

| MeConstantine a răspuns:

Buna Vlad,
La vârsta ta cel mai ușor luai bani de la părinți. Acum nu știu dacă ai calculator sau ce vrei sa faci dar cel mai ieftin este sa faci tu configurația de gaming care te ajunge undeva la 3000 RON.
De unde faci bani? Caută traduceri dacă știi bine engleză, sa traduci texte de pe site-URI.
Caută sa faci site-URI mititele sau poți sa ajuți oamenii, contra cost, sa își facă servicii Facebook.
Orice lucru te pricepi poate fi monetizat, sa iei bani, dar gandeste-te de la cone Isi Banu deoarece card presupun ca nu ai

| Kogaion a răspuns:

Banii facuti usor nu prea exista, eu iti recomand sa astepti pana la vara si atunci sa-ti iei un job, dar fara suparare, am trecut si eu prin febra gaming-ului, am fost si in PGL la C.S. 16, iti spun sincer ca nu am ramas cu nimic bun din toate astea, mai bine stai afara sau te uiti la vreun film decat sa te joci pe pc.

| Bogdann1107 a răspuns:

Nu vei gasi nimic pe internet! Dupa ore daca ti neaparat iti poti lua un par-time gen impartit pliante chesti simple( problema e statul in frig ).
Totul pare simplu de trecut dar cand te afli in fata situatiei te poti pierde usor!

| Marvinmiau a răspuns:

Pai poti scrie articole sau face poze contracost, sa folosesti aplicatii de generare, exista aplicatii in care te joci si faci bani, iti piti face un canal de Youtube sau un blog sau poti sa incerci sa minezi bitcoin

| Vlad231 explică (pentru Marvinmiau):

Da-mi niste exemple de aplicatii.

| Kogaion a răspuns (pentru Marvinmiau):

Bitcoin costa 18 mii de dolari o moneda, de unde crezi ca ar avea banii astia?

| Guia_Ionut_1991 a răspuns:

Http://temoney.club/4896582641073/ inregistreaza te si faci bani