| CuTup3u a întrebat:

Eu locuiesc la tara, am o varsta de 20 de ani si vreau sa imi fac ceva sa imi aduca profit. Imi puteti da niste idei, fonduri europene ceva? sa ii primesc repede si simplu, dar si sigur.
Locuitori nu sunt saraci cam deloc si vreau sa imi gasesc o afacere sa imi mearga bine mult timp, Cu bani ma ajuta parinti, dar nu foarte multi.

Dau funda si ar fi frumos sa gasesc pe cineva care chiar are niste idei bune si vrea sa ma ajute. Multumesc!

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Zece vaci pe care le cumperi in perioada de iarna. Sunt ieftine. Daca sunt gestante, la primavara ai si vitei. din aceasta afacere, iei fonduri..pe cap de vaca! Merita.

| Iunix a răspuns:

Poți să crești iepuri. O iepuroaică poate să nască intre minim 3 iepurași și maxim 12. Ajung la maturitate în 6 luni, și ajung să aibă 4 kg, asta la iepurii de casă din rasă mică de care am eu. Se înmulțesc foarte repede.
-Avantajele să crești iepuri :
1) au carne fără colesterol https://eferma.wordpress.com/2012/04/18/carnea-de-iepure-avantaje/
2) sunt foarte căutați http://www.aradon.ro/......ol/1407964
3 ) Un iepure matur poate ajunge la 3–6 kg în greutate, în funcție de sex și rasă.
4) Nu sunt mofturoși la măncare, mănâncă orice.
5) Mâncarea lor costă 0 lei deoarece locuiești la țară poți să strângi fân.
6 ) un kg de carne de iepure costă între 15-25 de lei noi
7 ) un covoraș din blana de iepure costă 140 de lei noi http://www.zumzi.com/......ucere.html
8 ) iepurii nu fac absolut niciun zgomot
9) nu au nevoie de mult spațiu
10 ) se înmulțesc foarte repede
11) creșterea lor se face cu investiție minimă mai ales dacă locuiești la țară și ești un om harnic poți să crești iepuri cu o investiție de 0 lei
- Dezavantaje atunci când crești iepuri
1 ) nu există dezavantaje

Tot ce am scris este din experiență profesională!

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Funda? Să îmi spui te rog frumos dacă ți-am fost de ajutor happy

| CuTup3u explică (pentru Iunix):

Fonduri europene exista pentru asa ceva? si de exemplu unde as putea sa vand carnea, nu vreau sa caut eu sa vand cateva kg... Si covorasele, le vand repede?

| Iunix a răspuns (pentru CuTup3u):

Pentru fonduri europene nerambursabile intră aici și vezi de ce anume ai nevoie
http://megaajutor.bizoo.ro/cauta/fonduri-nerambursabile-iepuri/pagina-1/
Blana o poți vinde pe OLX, pui un anunț gratuit așa cu a făcut acest om de exemplu http://olx.ro/oferta/covor-patura-blana-de-iepure-ID2Ak9J.html

| CuTup3u explică (pentru Iunix):

Aici la mine e cam greu cu carnea de iepure ca nu cumpara nimeni...Si cu pielea am vreo sansa sa o vand asa? nu vreau sa o prelucrez eu

| Iunix a răspuns (pentru CuTup3u):

Da pielea o poți vinde așa dacă găsești pe cineva care prelucrează piei de iepuri
și are nevoie de materie primă.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Incearca sa faci Deva nou.adica magazine, bar sau in agricultura cu proiecte dar ai mare grija cu acele proiecte (daca ti se aproaba e nine daca nu iesi serious in minus). bafta LA noua afacere/investitie. success.