| anonim_4396 a întrebat:

Salut funda~~lucreaza cineva in firma de calculatoare sau orice firma? adica ca ce te poti angaja daca ai terminat liceu de mate info? la o firma de calculatoare?

Răspuns Câştigător
| DarkVampire_6349 a răspuns:

Nu cred ca poti sa te angajezi la o firma, presupun ca trebuie sa ai si facultatea facuta...iti sugerez daca tu chiar esti pasionat sa-ti infiintezi propria firma si cine stie poate un parteneriat cu o firma buna... fundita?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Firmele care se respectă vor absolvenți de facultate cu masterat terminat!

| Intruder19 a răspuns:

In 2011 daca ai terminat liceul singurele meserii pe care le gasesti (fara pile, cunostinte etc.) sunt cele pentru cei cu 8 clase (din anii trecuti).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un liceu de mate-info te invata c++, html, visualfox, Microsoft office si chestii de genul asta, la un nivel incepator-mediu, daca vrei sa te angajezi la o firma trebuie sa aprofundezi chestiile astea. Sunt sanse mici sa te angajezi la o firma doar cu diploma de liceu, poate ca vanzator la un magazin de calculatoare (asta daca esti pasionat de hardware si stii cu ce se mananca). Daca iti place domeniul iti sugerez sa incepi sa inveti programe. Cauta joburi de genul asta pe ejobs si vezi acolo ce cauta ei.

Răspuns utilizator avertizat