| BestHelper a întrebat:

Salut,Imi poate spune cinvea ce facultate trebuie sa urmez si ma departe ce studii pentru a deveni Manager in DEZVOLTAREA AFACERILOR de exemplu mediator, vanzari, parteneriat planificare strategica.Sau In Domeniul Finante Banci gen economist specialist in operatiuni financiare si bancare brokeraj etc.Pls raspundeti dau funda.

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Automat cauta o facultate de economie si acolo gasesti la sectia de managment(pentru a deveni manager) mai multe tipuri de management sau la sectia de finante(pentru finante banci).Ca si facultati cunoscute in tara in acest domeniu sunt ASE Bucuresti sau FSEGA Cluj, insa sunt si alte facultati mai micute la stat sau private cam in majoritatea oraselor.

| Gloow a răspuns:

Facultatea de economie management si turism