| jonny97 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce este un salon auto? Am de facut un proiect despre asta si pe google am gasit doar diverse saloane nu si o definitie.

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Un spectacol/show auto, de asemenea, cunoscut ca un spectacol cu motor, este o expoziție publică de modelele actuale de automobile, debuturi, masini concept, sau out-of-production(clasice). Acesta este de obicei urmarit de către producătorii de automobile. Cele mai multe show-uri auto au loc o dată sau de două ori pe an. Ele sunt vitale pentru producătorii de automobile și dealerii locali ca un exercițiu de relații publice, de produse de publicitate, precum și pentru creșterea publicitatii.

Există și alte spectacole auto care apar mai frecvent, aproape săptămânal. Nu se știe dacă există un termen acceptat în mod regulat pentru aceste mai frecvente, " raliuri auto " informale sau "evenimente entuziaști auto ". Unele evenimente întâlnite au teme, cum ar fi masini clasice, masini exotice, etc. În orice caz, aceste evenimente sunt, de obicei, formate din pasionatii de automobile, care se întâlnesc pentru a socializa și a se bucure de entuziasmul lor cu alti proprietari de automobile.
Se disting, de asemenea doua feluri de spectacole auto: unele sunt întotdeauna un eveniment profesionist important, în timp ce altele sunt spectacole-amator. Multe orașe au spectacole locale, auto gratuite.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wikipedia

| pusthi a răspuns:

Dupa parerea mea un salon auto este un loc unde sunt expuse masini noi, presupun. Daca e ceva gresit va rog sa ma corectati.