| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

In cat timp isi poate permite un tabar cu masteratul in domeniul economic si experienta de lucru 0, sa-si cumpere un apartament si sa scape si de datoria...rata la banca, iar daca este posibil, se poate sa plateasca cand are mai multi bani, 5 rate intr-o luna anume, de exemplu?
Sunt curios ca dupa ce termina cu ratele, atunci vrea sa isi intemeieze o familie, sa nu-i tarasca prin datorii, sau chestii ca, nu avem bani sa-ti luam o jucarie anume pana in 60-80 roni, uneori...
Este cam pesimist in privinta vietii...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu experinta 0 nu are de unde sa pata platii 5 rate intr-o luna, doar daca nu ajunge peste noapte director de banca.
Un lucru este sigur, daca dupa amsterat ajunge sa-si ia si bob, are nevoie de 20 de nai sa poata platii apartamentul!
Pentru ca in 10 ani probabils e va casatorii, va avea copii, si desii salariul ii va creste, va avea oricum mult mai multe cheltuieli cu copilasii, transportul, samd, deci, tot 20 de ani de platit pentru casa.
Duap ce termina cu casa, se maresc copii si vor la facultate, as aca, te bagi in alt credit banacr pe 10-15 ani si le platetsi copiilor facultatea!

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca sta in tara, pe la varsta andropauzei o sa termine si cu ratele...