| Radulescu_Cezar_2000 a întrebat:

Salut.In momentul de fata am câștigat aproximativ 30.000 de euro.In ce i-as putea investi, dat fiind faptul că sunt din București, am timp destul și sunt la început de drum (am 18 ani).Eu mă gândesc să cumpăr o garsoniera sa o inchiriez dar sunt deschis la propuneri.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O patiserie cu retete sanatoase -cu 100% faina integrala.
Sau un restaurant sau fast food cu retete 100% vegetariene (dar care sa fie si gustoase).
https://www.viatasisanatate.ro/deserturi-vegetariene
https://www.viatasisanatate.ro/carte-de-bucate-herghelia
Orice ai face, trebuie sa cauti nevoia oamenilor. Altfel investitia nu va merge. Si de asemenea trebuie sa fie ceva sa iti placa si tie.

| LPCTSTR a răspuns:

Continua-ti viata si nu te gandi ca esti privilegiat (cu toate ca esti din moment ce deja ai banii).
Poti dona o parte din bani sau poti sa-i pastrezi pentru tine, alegerea iti apartine.

| johnnny123 a răspuns:

Sau ai putea să continui să faci treaba aia din care ai câștigat 30.000 de euro la 18 ani. Înseamnă că are un potențial uriaș.

| Radulescu_Cezar_2000 explică (pentru johnnny123):

A fost o moștenire.Adica un cadou de care nu o sa mai primesc vreodată.

| johnnny123 a răspuns (pentru Radulescu_Cezar_2000):

Atunci ai folosit greșit cuvântul "câștigat". Nu i-ai câștigat, ți-au picat din cer. Este cu totul altceva.

| Radulescu_Cezar_2000 explică (pentru johnnny123):

Corect!

| Dusmanul a răspuns:

Cred ca cel mai sigur in momentul de fata e sa cumperi o garsoniera si sa o inchiriezi. Sunt multe lucruri pe care le poti face. daca iti permiti sa risti!

| Dusmanul a răspuns:

Poti sa-ti cumperi o garsoniera, o renovezi decent si o poti inchiria. Profitul este mic, dar investitia este sigura si pe termen lung, mai ales ca stai in Bucuresti unde este cerere mare la inchiriat.