| Anonim420420 a întrebat:

Salut. In trecut am facut sume frumoase de bani prin cumpararea pe olx de biciclete, telefoane, etc si revanzarea lor mai scump.
Cum as putea face acest lucru cu masini? Ce acte trebuie sa intocmesc cand o cumpar si sa nu plătesc impozit sau nu stiu ce. Adica sa o am si doar sa o vand, ofer funda. happy

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu zic sa continui cu
biciclete, telefoane, etc, daca ai facut bani frumosi. Cu masinile te complici. Sunt mult mai complexe si fie trebuie sa fi mecanic bun, fie sa ai unul bun la dispozitie, ca sa nu tragi tepe serioase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumperi masina, o treci pe numele tau... macar la finante, apoi o vinzi. Merge de cateva ori, pe urma cam devine evaziune fiscala si este ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se poate. Si daca ai srl pentru vanzare masini, sau chiar de inchiriere. Tot la fel platesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La asta nu ma pricep far adaug faptul ca e diferit sa le ai cu sau fara fiscal. Tu poti sq nu ai inmatricularea sau sa o scoti dar o faci dupa cand vine cumparatorul, si scoti bani de la tine evident