| Adrianxhx a întrebat:

Salut!
În urma răspunsurilor voastre la întrebarea mea despre deschiderea unui cont la ING am hotărât sa-mi deschid un cont!
Mai am o întrebarelaughing
Am întrat pe site-ul celor de la ING și vad ca este aplicare online, pentru cei care ați mai făcut.
Pot sa fac cont direct pe site si sa primesc cardul și îmi deschid cont direct?
Nu e ca și cum n-as putea sa merg la banca dar este mai simplu asa!
Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Deci.
Eu mi-am deschis cont la BT online și procedura a fost astfel:
După ce am făcut toți pașii și am vorbit cu un operator,mi s-a deschis automat contul bancar.
La ING nu știu cum e,însă la Bt trebuie sa îți ridici cardul dintr-o sucursala de-a lor.
Eu am efectuat diferite proceduri și fără să am cardul fizic, bineînțeles am activat și serviciile online banking și de aceea.
Deci, sa îți răspund la întrebare.Din moment ce semnezi contractul cu ei, ti se deschide contul direct.Tu având posibilitatea să efectuezi diferite operațiuni și fara card, din online banking.
Și chiar daca mergi la banca, tot durează puțin până primești cardul efectiv.

| Adrianxhx explică (pentru Hyperion7):

Iti mulțumesc!
Pai atunci o sa merg direct la banca, sa nu fac vreo gafa cu aia online.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Adrianxhx):

Nu cred că ai ce gafă sa faci, însă na, daca ai sucursala în oraș, du-te!