| sppray a întrebat:

Stie cineva ce se intamlpla daca de exemplu vreau sa cumpar ceva de pe ebay care costa 10$ iar eu in paypal am doar 6$? Adica imi ia acesti 6$ si imi mai ia 4$ de pe card? Sau toti 10$ de pe card?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este corect!
Paypalul iti va lua cei $6 din cont si totodata va retrage $4 de pe cardul bancar.

| qLiNn a răspuns:

Trebuie sa-ti alimentezi contul de paypal, ori platesti cu una, ori cu alta, nu ai cum sa platesti cu amandoua!

| sppray explică:

Nu intelegi. Vreau sa zic ca dau "buy now" cu paypal dar eu am doar 4$.Imi ia automat de pe card sau refuza tranzactia?