| BogdanM275 a întrebat:

Merită să mă apuc de agricultură, pe o suprafață mare de teren in jur de 60-70 de hectare?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Baiatul meu are 7-8 hectare dar din astea are doua cu legume si face bani frumosi din aceste doua hectare. Are insa avantajul ca are 7 solarii mari in gradina.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai de gand sa cresti buruieni, da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ție, nu.

| ywar a răspuns:

De ce nu incerci sa accesezi fonduri europene? Ai putea sa-ti iei niste utilaje agricole noi si in felul asta sa-ti fie mai usor.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca ai utilaje agricole e ok, daca nu lucrările agricole sunt foarte scumpe. Subvențiile primite pe suprafața nu acoperă cheltuielile si astfel ieși in deficit an de an deoarece prețul cerealelor este foarte mic.

| Yuoia a răspuns:

La suprafata asta, merita din plin.

| Marbea a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, daca iti place si da poti accesa fonduri europene, Sunt firme specializate de consultanta pe care le platesti si iti scriu proiectul. Trebuie doar sa ai si tu suficienti bani. Merita daca iti place si trebuie sa fii constient ca poti si pierde in agricultura cand vremea nu este favorabila.