| Toni1p000 a întrebat:

Salut. Mi-a expirat cardul bt și am primit mesaj sa merg după cel nou. Din câte știu îmi trebuie buletinul dar buletinul meu a expirat și acum aștept sa îmi vina cel nou, durează 30 de zile.Nu pot sa îmi iau cardul dacă nu am buletinul?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Hei.Eu sunt la BRD și nu mi-a dat niciodată nimic fara buletin.Dar nu ai o adeverință că nu ai buletin? Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca ai pasaport.

| mihai69 a răspuns:

Oricum trebuie să mergi cu noul "buletin" (c.i.) la bancă, pentru actualizarea datelor personale.

| dullcat a răspuns:

Mergi la banca si explica-le, sigur trebuie sa fie o cale de rezolvare.

| RobertMoon a răspuns:

Poti sa il iei, trebuie doar sa iti confirme identitatea. Suna la ei si explica-le situatia. Oricum cand ai facut cererea pentru card te-ai folosit de buletin.

| Sekim a răspuns:

Daca nu ma insel, 14 zile dureaza pana iti vei primi buletinul, nu 30. Poti sa te duci la banca sa vorbesti cu ei pentru ca CNP ul ramane acelasi, deci ar trebui sa poti sa ridici noul card.

| Toni1p000 explică (pentru Sekim):

Nu mi l-a dat.am mers la cei cu buletinul și au zis ca 30 de zile durează