| brokxy a întrebat:

Mi-a expirat cardul de credit ieri pe 20 Aprilie dar nu am primit mesaj de la banca sa merg dupa el, au zis ca se reinoieste automat si ma anunta cand sa merg dupa el dar nu am primit niciun semn de viata de la ei. Aveam vreo 2000 de lei si ceva pe cardul vechi. Ce sa fac? Nu este recomandat acum sa ma deplasez, plus banca este intr-un alt oras si trebuie sa merg cu autobuzul. Daca nu merg sa il ridic luna asta pot pierde banii?

Răspuns Apreciat de Editori
| TIM85 a răspuns:

Salut,in primul rand nu ai cum să îți pierzi banii,chiar dacă îți schimbi cardul, contul rămâne același, deci banii tai sunt in siguranta, iar în al doilea rând, poti incerca sa ii contactez telefonic si sa le spui situatia(cu toate că deja cred ca sunt la curent cu problema ta), sigur găsești pe net un nr de tel. pentru relații cu clientii de la respectiva banca.Toate cele bune si nu te panica, intotdeauna exista o solutie pentru toate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa griji ca nu pierzi nici un ban de pe card, banii stau in contul tau bancar, pana ii scoti tu.
Noul card trebuia sa-ti fii venit acasa, prin posta, dar probabil au intarziat din cauza viruslui si a transportului greoi care-i acum.

| Catrice a răspuns:

Ăștia încep sa actualizeze cardurile din ziua expirării. Plus ca ieri a fost liber ca și vineri. Plus ca nu ți-l tipăresc de pe o zi pe alta.

| JicaContra a răspuns:

Banii NU sunt pe card
banii sunt intr-un cont bancar, la care e atasat cardul
deci NU ai cum sa ii pierzi

insa daca iti trebuie cardul (si in perioada asta NU strica... DELOC), atunci ar trebui sa dai telefoane la banca, si sa ii iei la *** daca nu iti trimit cardul prin posta fara prezenta ta fizica, care e cea mai buna solutie!

daca, chiar nu vor, cauta coronavirus telverde pe google, da un telefon si intreaba unde poti sa ii reclami, CA MERITA!