| Vasi32 a întrebat:

Salut
Mi-am facut un cont pe paypal si l-am setat in dolari. Întrebarea e ca daca imi bag cardul meu de la banca cu lei pot baga bani pe contul paypal?
Din cate am înțeles o sa se schimbe din lei in dolari, depinde doar de cursul valutar. Un sfat ceva, e prima data cand il folosesc si nu prea sriu cu ce se mănâncă. Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles! Conversia se face automat de paypal, ei luandu-ti lei din cont.

Vezi ca verificarea Paypalului dureaza 1 saptamana, din momentul in care legi contul bancar sau credit cardul, ca-ti retrag $2 din cont, si-ti trimis un cod de 4 cifre in Extrasul de cont bancar.
Acel cod il vei pune intr-un link trimis de paypal ca verificarea sa fie confirmata.
In momentul in care paypalul primeste codul cu 4 cifre, iti trimite inapoi cei $2 si te anunta ca esti eligibil si activ, putand sa folosesti contul de Paypal.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti seta un cont de paypal in dolari, odata ce tara de origine este setata pe lei.
Vei vedea ca, contul de Pyapal nu-ti fa fii validat si nu vei fii eligibil sa-l folosesti.
Leaga credit cardul sau contul bancar de el si lasa-i sa te verifice, ca sa poti folosii contul.

| Vasi32 explică (pentru Violleta2022):

Atunci pot face cumpărături online cu contul paypal daca e in lei?
Gen sa cumpar produse cu euro sau dolari?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasi32):

Bineinteles! Conversia se face automat de paypal, ei luandu-ti lei din cont.

Vezi ca verificarea Paypalului dureaza 1 saptamana, din momentul in care legi contul bancar sau credit cardul, ca-ti retrag $2 din cont, si-ti trimis un cod de 4 cifre in Extrasul de cont bancar.
Acel cod il vei pune intr-un link trimis de paypal ca verificarea sa fie confirmata.
In momentul in care paypalul primeste codul cu 4 cifre, iti trimite inapoi cei $2 si te anunta ca esti eligibil si activ, putand sa folosesti contul de Paypal.