| ocTAVIan212112 a întrebat:

Salut. Oare se poate sa primesc salariul pe revolut neavând alt card bancar?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti.
Revolut ofera Iban de Ro.

Dar totusi de ce ai vrea sa faci asta?

Adica alege si tu o banca serioasa unde iti poti rezolva problemele daca apar. Totusi sunt banii tai

| carevaescu a răspuns:

Poti.
Poti de asemenea deschide un cont la o alta banca. Recomand ING

| ioana748 a răspuns:

Daca aveti lBAN in Ron nu ar trebui sa existe nici o problema.
Depinde de mentalitatea angajatorului.

| norisorulpufos a răspuns:

Doar angajatorul poate să-ți răspundă.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Se poate si pe Revolut, aveti contul acolo atasat in aplicatie. Angajatorul ar putea avea contract cu o banca si sa va "impuna" banca la care sa aveti card si sa va faca plata salariului. Motivul este simplu... are niste facilitati la nivel de comisioane la firma sa.