| Geani645 a întrebat:

Salut! Pot să fac un împrumut de nevoi personale în străinătate?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei acolo pentru ca nu poti aici, ai deja datorii la camatari. De ce crezi ca acolo ai putea? Doar daca esti cetatean al acelei tari.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici aici nu poti dar in alta țară clar ca nu.

| NLS a răspuns:

Ai nevoie de rezidenta in tara respectiva, contract de munca, si un minim de vechime. (nu o sa primesti sume mai mari dupa 5 luni de la angajare).
In functie de banca si de suma pe care doresti sa o imprumuti, posibil sa vina si cu alte conditii/pretentii (contract de munca pe perioada nedeterminata, etc), dar acestea sunt de baza.

| dinaprilie a răspuns:

Salut, nu, nu poti. Doar in cazul in care esti cetatean al respectivei tari sau/si ai rezidenta in tara respectiva, contract de munca stabil acolo etc etc.