| Alinaaacv a întrebat:

Salut, revolut este ca si PayPal? Vreau sa-mi intre pe contul de revolut cativa euro si vreau sa stiu daca e indentic cu PayPal si daca la retrage cu cardul se opreste cominsion sau taxa?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da are o taxa mica

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alinaaacv):

Tu ai cont PP si habar nu ai de taxe si comisioane? Misto. La Revolut merge sa schimbi frumos din valuta in lei fara comisioane si apoi sa scoti leii la bancomat, fara comision, in limita a 800 RON pe luna (la contul free).

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alinaaacv):

Cind iti faci cont undeva, exista o chestie care se cheama ToS. Terms of Service. Termenii si conditiile in care iti e oferit serviciul ala. Daca te duci la banca sa iei un imprumut, semnezi cu ochii inchisi si dupa aia te plingi ca ai luat 100 RON si platesti 500? La Revolut daca ai card virtual, poti sa cheltui frumos banii aia pe care ii primesti si aia e.