| valy86 a întrebat:

Se merita sa faci un shop online? Ce avantaje si dezavantaje sunt?/ Care sunt pasii pentru inceperea unei asemenea afaceri?

Răspuns Câştigător
| crissconsult a răspuns:

Felicitari ca te gandesti sa intreprinzi ceva. In tara asta slabe sanse sa iti gasesti un job, si daca il ai nu poti trai o saptamana cu banii de salar.Eu zic ca se merita. Sunt jurista si pot sa iti spun pasii cu constituirea. Trimite un e-mail pe consultanta.tm@gmail.com.
Comertul on-line va fi viitorul, cele putin asa zice Bill Gates, pana acum el nu s-a prea inselat.

5 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

1 avantaj este ca oameni din toata tara il vor putea accesa,
1 dezavantaj este ca trebuie sa lucrezi mult ca sa iti faci shopul online cunoscut, ca sa fie accesat de oamenii de care am vorbit inainte.

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Este interesant deoarece nu trebuie sa pierzi zile intregi prin magazine, dar unde este farmecul acela si bucuria cand zici „ Merg la shopping ". Asta e tot ce e important, deoarece treci prin emotiile acelea daca vei gasi ce cauti, sau daca mai are la magazinul acela ce vazusei acum o luna si oare cum iti va sta? Si in plus daca comanzi de pe internet, nici nu poti proba, sa vezi si sa te bucuri ca-ti vine bine, sau sa te superi ca nu te avantajeaza... Toate aceste lucruri reprezinta cu ADEVARAT sensul cuvantului SHOPPING. Cam atat am avut de spus, aceasta este parerea mea! Multa bafta!

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

De fapt, acum mi-am dat seama ce greseala colosala am facut! Intrebarea ta era total alta! Scuze, dar am uitat subiectul si am inceput sa turui despre ce cred eulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt desul de multe siteuri de tip shop on-line. Intai trebuie sa te gandesti la produsul care il vei vinde. Se va vinde? Exista interes pentru a fi comandat on-line? Care ar fi marja de profit? Cum iti vei face reclama? Ce trafic ai avea? Sunt muuulte intrebari.
O varianta ar fi sa cumperi un site existent. cateva sieuri de vanzare gasesti aici: http://www.piataafacerilor.ro/......facere.php