| Flavius_Andrei_1996 a întrebat:

Salut. Stie cineva un site de unde pot sa iau credit, dar fara sa imi ceara adeverinta de salariu sau cum se zice sau orice altceva legat de banii incasati? Am mai avut rate la provident doar ca era foarte greu cu ei si ma enervau ca puneau prea multa dobanda.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Instituțiile care au condițiile cele mai "relaxate" de acordare a creditelor (de regulă IFN-urile) își asumă cele mai mari riscuri de a avea clienți rău-platnici. Prin urmare vor percepe întotdeauna cele mai mari dobânzi, comisioane, penalități, etc pentru a fi acoperite.

Dacă vrei să primești credit fără să oferi absolut nicio garanție, fără să ai venituri demonstrabile și având un istoric de credite prost, atunci în ochii oricărei instituții prezinți un risc mare de a nu restitui banii. Prin urmare dobânda nu are cum să fie decât MARE (asta presupunând că cineva este de acord să-și asume riscul de a-ți acorda un împrumut fără să prezinți absolut nicio dovadă că ești capabil să-l returnezi).

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru johnnny123):

Multumesc. Cel mai bun raspuns. Seara faina tuturor.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista ce vrei tu. Și dobândă mica, și fără venit? Pai pe ce baza sa îți dea banii?

Răspuns utilizator avertizat