| alexandrualind a întrebat:

Stiti ca in afaceri la jocuri, pe Facebook se mentioneaza"intermediar off".As vrea si eu sa stiu ce inseamna mai exact.Adica stiti ca unii spun "dau primul sau facem cu int off". Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vladut123456 a răspuns:

Tot la fel, pai il pune pe x sa seteze contul pe email intermediarului, dupa iti seteaza pe email tau iar dupa tu ii dai contul lui, sper sa intelegi. Funda?

2 răspunsuri:
| Vladut123456 a răspuns:

Salut,inseamna intermediar oficial, iar el ajuta la afaceri pentru a nu lua teapa unul dintre cei 2 ce vor sa faca o afacere, de exemplu Gigel vrea sa ii dea lui Vasile o motocicleta si 100 lei pe o masina, Gigel ii da intermediarului motocicleta si ce 100 lei, iar Vasile ii da casa lui Gigel si dupa intermediarul ii da motocicleta si cei 100 lei lui Gigel.

| alexandrualind explică (pentru Vladut123456):

Ok,am inteles cat de cat dar as prefera sa imi dai un exemplu cu conturiile.Adica eu vreau sa ii dau un cont la x si el sa imi dea mie alt cont.Si probabil e tepar(nu am de unde sa stiu). Acel intermediar cum poate interveni aici?

| Vladut123456 a răspuns (pentru alexandrualind):

Tot la fel, pai il pune pe x sa seteze contul pe email intermediarului, dupa iti seteaza pe email tau iar dupa tu ii dai contul lui, sper sa intelegi. Funda?