| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salut, am un amplificator Sony TA-F335R care a intrat in protectie din ce am inteles eu de la niste persoane.Adica l-am primit de la cineva ce voia sa-l arunce pentru a nu se mai complica cu repararea lui.Spune ca asculta muzica de la un dvd, iar cand a vrut sa schimbe CDul pur si simplu nu se mai auzea muzica. Unii spun ca a intrat in protectie. Vreau sa stiu ce inseamna asta mai exact.Adica daca mai are rost sa il repar sau nu.Finalii nu sunt arsi, nu prezinta condensatori busiti sau ceva.Pur si simplu nu se mai aprinde, se aprinde doar un beculet de POWER in rest nimic altceva.Idei? Daca se poate fara raspunsuri care spun sa-l duc la,, doctor,,! Dau funda

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

A functionat vreodata acest amplificator? Sau asa l-ai luat? Intra in protectie din clipa in care il aprinzi, sau abia dupa ceva timp?

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru Frank51):

Pai eu l-am primit de la cineva, iar acel cineva l-a cumparat SH iar cand l-a adus acasa a mers 2, 3, 5 zile, iar cat timp il folosea (cu input de la un CD-Player) a vrut sa schimbe CD-ul, a scos CD-ul iar cand a bagat altul pur si simplu s-a oprit si a ramas aprins doar led-ul de power, in rest nimic altceva.Si nu nu se aprinde nici macar 2 secunde

| Frank51 a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Din cate inteleg amplificatorul intra in protectie din clipa in care il aprinzi. Asta inseamna ca exista un scurtcircuit la finali, sau altundeva. Trebuie sa il duci la cineva care se pricepe, o sa masoare cu multimetru si o sa iti spuna ce problema are.