| goldenbullet a întrebat:

Sunt minor si vreau sa fac bani. Ce ar trebuu sa fac? Decat sa ma ocup cu "chestii" pe internet prefer sa lucres‚ insa nu stiu daca m-ar angaja cineva. Astept raspunsuri referitoare la acest subiect!

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Pai, teoretic ai voie sa lucrezi in anumite intreprinderi de la varsta de 14-15 ani. De exemplu ai putea deveni reprezentant la o firma de cosmetice(Avon, Oriflame, YvesRocher, etc), astfel, in functie de vechime si de suma acumulata de numarul de produse vandute de tine poti castiga de la 10 lei lunar pana peste 50 lei.

5 răspunsuri:
| goldenbullet explică:

Trebui * lucrez * scuzați greșelile

| tundemihaly a răspuns:

Servus.

Eu sunt reprezentant Avon de 4 ani. Ca reprezentant Avon poti sa castigi bani cand intalnesti cu prieteni sau cand esti in scoala. Eu in general de la clasa mea si de la prietenii fac comenzii in valoare de 450-600 de lei, depinde de brosura. Primesc 30% de discount, aceasta inseamna min.100 lei care ramane pentru mine + primesc si cadouriile care vind pe net - si chiar nici nu lucrez, pentru ca oricum merg in scoala si intalnesc cu prietenii.

Daca vrei sa incerci pot sa timit o brosura si daca reusesti sa faci o comanda, castigi bani si produsele si daca nu - n-ai pierdut nimic. :)
Datele de contact: mtunde7@yahoo.com

sau pe facebook
https://www.facebook.com/tunde.mihaly.77 sau

| MarketGlory123 a răspuns:

As dori sa discutam altundeva.
Skype : dorin. mihalcea2
Messenger : buzulica_2@yahoo.com
Facebook : Marius Catalin
Astept sa ma contactezi, am eu o 'solutie'.