| Demis96 a întrebat:

Știți ceva de aplicația Nice Logo în care faci bani răspunzând la niște chestionare? Este serioasa sau? http://bit.ly/2NDEEGQ

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Scam

| LPCTSTR a răspuns:

Este un scam imposibil de inghitit.
Cine, Doame, cine ti-ar da tie bani doar pentru ca rezolvi/completezi niste probleme/chestionare?
Pe langa asta, daca au reclame pe site, mai mult ca sigur ei fac banii de care pomenesti.

Si uite cea mai mare dovada posibila si imposibila: site-ul nu prezinta certificatul SSL prin afisarea inaintea adresei (link-ului) a "HTTPS"-ului; site-ul este nesecurizat datorita protocolului folosit, si anume "HTTP", ce niciodata nu ar trebui trecut cu vederea daca pe site se pomeneste de "bani". Adica: are "HTTP" in fata link-ului, irefutabil te vor fura.
Uite, ca exemplu: TPU prezinta un certificat SSL prin afisarea "HTTPS"-ului in fata link-ului ( www.tpu.ro ), ceea ce inseamna ca datele introduse aici sunt securizate si nu vor exista captari ale datelor in timpul transferului (de date, de la dispozitivul tau la serverele TPU).
Scamadviser aproba: https://www.scamadviser.com/check-website/nicelogo.net
Hmm... site din Federatia Rusa? Chiar vrei sa investesti timp intr-un site rusesc, nesecurizat si fara garantia ca nu iti vei pierde timpul?