| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani, si vara asta vreau sa imi strang niste bani pentru un PlayStation 2. Ce moduri de a face bani stiti? Fara raspunsuri gen "Intra pe site-ul asta si faci bani pe net", "Imparte pliante" sau "Cerseste". Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| girl971 a răspuns:

Buna.Asta e o intrebare la care nu prea se gasesc raspunsuri. Poti vinde lucruri vechi pe net,dai meditatii la colegi,faci treaba suplimentara prin casa, ajuti vecinii(le plimbi cainele, ii ajuti la treburi casnice... daca te lasa parintii), alocatia(nu o cheltui, economiseste).Cam atata stiu. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| AncuxD a răspuns:

Încearcă să te angajezi undeva, sau poți anunța pe facebook despre dorința ta de a munci undeva pentru bani.
Sau poți pur și simplu să econimisești banii pe care ți-i dau părinții.

*Fundă?*

| Alina98Alinutza a răspuns:

Pai poti incerca sa iti ajuti parinti sau vecinii in schimbul unor sume de bani! tongue Sau poti face prajiturii si apoi le poti vinde pe strada in schimbul banilor! big grin