| LifeIsFine6243 a întrebat:

Am 21 de ani. Unchiul meu mi-a aranjat sa plec in septembrie o luna la adunat struguri in Spania. 1200euro pe o luna de lucru. Ce puteti sa imi spuneti? Cum e? Intreb pentru ca e prima data cand merg la lucru in strainatate si recunosc ca sunt cam lenes, dar pentru 1200 lenea disparehappy

1 răspuns:
| kapelini a răspuns:

Salut.Depinde pentru cine lucrezi, daca e si unchiul tau cu tine acolo mai bine.Eu sunt in Spania de 5 ani si am auzit mai multe variante despre culesul de struguri, unii au spus ca e bine, alti ca nu e bine.Asta depinde cu cine ai sa lucrezi.Stii ceva si despre program, o sa fii platit la zi sau la Kg culese?